W dniach 24-27.09.2019 r. na hali Amber Expo w Gdańsku odbyły się 13 Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO 2019. Dla wszystkich zainteresowanych tę branżą czekało ponad 700 wystawców z 30 krajów. Sam fakt, że cała powierzchnia wynosiła 30 tys m² i tysiąc metrów torów, cała otoczka organizacyjna dawała niesamowite wrażenia dla odwiedzających. Targi organizowane są co dwa lata i są jednym z największych wydarzeń w Europie. Z każdą edycją pojawia się coraz więcej firm oraz instytucji, które chętni prezentują swoje stoiska.

Dla naszej firmy te konkretne targi miały duże znaczenie, ponieważ zaprezentowane zostały pojazdy, które w swoim projekcie pomalowane zostały farbami naszego producenta Lankwitzer Premium Coatings. Jeden z nich został szczególnie wyróżniony przez osoby uczestników TRAKO oraz przez magazyn Rynek Kolejowy. Przeznaczony do kasacji człon sterowniczy EN 57, został określony jako najbardziej oryginalny z niesamowitym wnętrzem. Dominujący kolor niebieski oraz sama konstrukcja rzucała się w oczy podczas zwiedzania stoiska firmy MS Masters Service.

PESA Bydgoszcz wystawiła wagony PKP Intercity, które wraz z rosnącymi wymaganiami i oczekiwaniami pasażerów inwestuje ogromne środki na rozwój i wymianę taborów. Ciekawą kwestią była też prezentację przyszłych pojazdów do Centralnego Portu Komunikacyjnego. Projekt ten zakłada nawet 180 nowych pociągów do realizacji zmienionej siatki połączeń a PESA przygotowała pierwsze wizualizacje tego projektu, o których wypowiadał się między innymi Prezes Krzysztof Sędzikowski.

Więcej informacji oraz wypowiedzi można znaleźć na stronie magazynu Rynek Kolejowy oraz na portalu Rynek Lotniczy. Zdjęcie przedstawiający pojazd do CPK pochodzi ze źródeł PESA Bydgoszcz.

 

Follow by Email
Facebook
Youtube
LinkedIn
Instagram