Paint Coat by Lankwitzer od kilku miesięcy mocno wspiera zbiórkę pieniędzy na pilną operację dla 11- letniej  Natalki Borowskiej z Bydgoszczy. Do pomocy dołączyła również PESA Bydgoszcz, która podarowała na licytację obraz olejny przedstawiający ich pierwszy bydgoski tramwaj Tramicus. Obraz została stworzony przez bydgoską malarkę Annę Osińską.

Link do licytacji obrazu: https://www.facebook.com/groups/792747541287642/permalink/916401125588949/

Wcześniej do pomocy przyłączyła się również Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei oraz Raport Kolejowy udostępnił do publicznej informacji akcję dotyczącą aukcji obrazu za co jesteśmy ogromnie wdzięczni.

” Natalka urodziła się w październiku 2009 roku jako zdrowy noworodek. Nic nie zapowiadało, że nasza radość z narodzin zdrowej córeczki będzie trwała tylko niecałe 2 godziny. Potem wszystko potoczyło się już kaskadowo. W wyniku zakażenia bakterią doszło do zapalenia płuc, które następnie przerodziło się w sepsę. W dziewiątej godzinie od porodu Natalka doznała silnego wstrząsu septycznego i była reanimowana…”

Dzielnie walczyła o życie, była przecież tak ciekawa świata, który dopiero co ją powitał. Walkę tą wygrała… przeżyła! Jednak w wyniku wstrząsu i masywnego krwotoku w płucach doszło u niej do ciężkiego i nieodwracalnego niedotlenienia mózgu. Od tamtej pory Natalka cierpi na najcięższą postać mózgowego porażenia dziecięcego – czterokończynowy niedowład spastyczny, padaczkę lekooporną i zespół rzekomoopuszkowy. Natalka nie chodzi, nie siedzi samodzielnie, nie mówi, ma problemy z przełykaniem pokarmów. Wymaga 24-godzinnej opieki oraz pomocy ze strony innych osób. Niestety skolioza to olbrzymie zagrożenie dla zdrowia, gdyż powoduje nacisk na organy wewnętrzne (żołądek, płuca, jelita), co ostatecznie może doprowadzić do stanu zagrożenia życia. Jedynym ratunkiem dla naszej córki jest operacja przeprowadzona w Paley European Institute. Dlaczego tam?Paley European Institute jest jedynym miejscem w Polsce, gdzie po operacji bioder dziecko nie jest umieszczane na wiele tygodni w gipsie biodrowym.”

Zapraszamy do dołączenia do naszej grupy licytacyjnej, której celem jest wsparcie zbiórki na operację Natalki:

https://www.facebook.com/groups/792747541287642/

Link do wpłat:https://www.siepomaga.pl/licytacje-dla-walecznej-natalki?fbclid=IwAR05ZD50WVqOtZg3HDk5LpsL-rRElovSwqZbTs0gl5k1cybueoN8ShMUmNI

Dołączcie do Nas! Dobro zawsze wraca w różnej postaci!

Follow by Email
Facebook
Youtube
LinkedIn
Instagram