Tak jak wcześniej zdążyliśmy napisać, rozpoczęliśmy współpracę pod kątem dostarczania naszych produktów Lankwitzer Premium Coatings na jeden z projektów Skoda Transporatation Group dla Łotwy. Dzięki uprzejmości Jana Svehla z działu PR w Pilźnie możemy przedstawić kompletne pojazdy 16 Ev EMU.

Jest to dla nas kolejna perła w branży kolei oraz z pewnością znaczące doświadczenie jakim jakim jest współpraca ze Skoda Transportation Cz.

Pasažieru vilciens spodziewa się, że nowe EMU będą oznaczone klasą EV, która będzie pochodzić od oznaczenia Škody 16Ev. Tym samym nie będzie kontynuowane dotychczasowe oznaczenie klasy ER2 i pochodne, które oznacza „Elektropoyezd Rizhsky”, czyli EMU zbudowany przez RVR). Jednocześnie przewoźnik, który w tym roku obchodzi swoje 20-lecie, chce połączyć pojawienie się pociągów Škoda z wprowadzeniem nowej nazwy, co ma podkreślić początek nowej ery kolejowego transportu pasażerskiego na Łotwie. Ostatni EMU ma zostać dostarczony w grudniu 2023 roku.

Mamy również nadzieję, że dla nas jako Paint Coat Consulting, będzie to pierwszy, ale nie ostatni projekt zrealizowany z czeskim producentem jakim jest Skoda.

 

 

Follow by Email
Facebook
Youtube
LinkedIn
Instagram