28.05.2022 roku wystartował kolejny wyścig motocyklowy Isle of Man TT, który jest organizowany nieprzerwalnie od 1907 roku na Wyspie Man. Choć historia wyścigów na wyspie Man sięga 1904 roku, motocykle pojawiły się tam dopiero w roku. Dlatego właśnie chcemy pochwalić się, że naszymi lakierami zostały pomalowane statuetki przeznaczone na to wydarzenie. Otrzymaliśmy opinię od klienta, że nasz lakier jako jedyny sprostał jego wymaganiom.

Przedstawiamy kilka ciekawostek:

1. Posiadaczem rekordu prędkości okrążenia na Isle of Man TT – 135,45 mph (217,98 km/h), jest Peter Hickman, który ustanowił go podczas wyścigu Senior w 2018 r.

2. Droga, stanowiąca trasę wyścigu, jest normalną drogą publiczną. Po zakończeniu rywalizacji późnym popołudniem, otwierana jest dla ruchu. Wjeżdżają na nią tłumy motocyklistów, którzy korzystają z okazji by przejechać trasę legendarnego wyścigu.

3. Wyścigi na wyspie Man nie są rozgrywane nieprzerwanie. Były dwie przerwy – lata II wojny światowej i rok 2001, kiedy obszar wyspy dotknięty był epidemią BSE, czyli chorobą wściekłych krów.

4. Najwięcej tytułów zdobył w wyścigach Tourist Trophy team Honda Racing.

5. W 1911 roku zwycięzca wyścigu pokonał trasę w niecałe cztery godziny, ubiegłoroczny triumfator w nieco ponad godzinę.

6. Ponad 200 zakrętów – w większości szybkich łuków czeka zawodników na niespełna 60-kilometrowej trasie Isle of Man TT. Każda sekcja ma swoją nazwę, specyfikę i historię.

7. Organizatorzy i partnerzy Isle of Man TT to od lat niewielka, sprawdzona grupa pasjonatów. To wyłącznie firmy z najwyższej półki. Spośród marek odzieżowych strategicznym partnerem IOM TT jest brytyjskie RST, marki kasków reprezentuje Arai, opony Dunlop, a oleje Motul.

8. Wyścig IOM TT jest jednym z najniebezpieczniejszych na świecie. W swojej ponad stuletniej historii na jego trasie zginęło ponad 200 zawodników.

9. W 2018 roku Honda przygotowała dla Iana Hutchinsona specjalny motocykl z dźwignią przeniesioną na prawą stronę. Powodem była poważna kontuzja lewej nogi zawodnika

10. Gwiazda programu Top Gear, James May przejechał całe okrążenie Isle of Man TT na motocyklu wykonanym z klocków Meccano.

źródło: dobresklepymotocyklowe.pl

International Isle of Man TT Race

Follow by Email
Facebook
Youtube
LinkedIn
Instagram