Dlaczego zdecydowaliśmy się na dystrybucję tylko jednego producenta czyli Lankwitzer Premium Coatings? Są dwa powody.

Oprócz wcześniejszej kilkunastoletniej współpracy na różnych stanowiskach oraz przekonaniu, że firma ta tworzy farby z dokładnością i pasją jest jeszcze coś więcej – to rodzina i tradycja. Ponieważ tylko dzięki równowadze pomiędzy biznesem a osobami bliskimi tworzącymi przedsiębiorstwo powstaje silny fundament w szerokim znaczeniu pojęcia działalności gospodarczej. Firma Lankwitzer jest przedsiębiorstwem rodzinnym, które w przyszłości tak jak i do tej pory pozostać chce podmiotem niezależnym, którego celem jest długofalowy sukces.

Najnowocześniejsza technologia

Lankwitzer Lackfabrik GmbH z siedzibą w Berlinie jest wiodącym międzynarodowym dostawcą wysokiej jakości systemów powłok o bogatym portfolio produktowym. Producent znany jest z zaawansowanych technologicznie rozwiązań opracowanych zgodnie z indywidualnymi wymaganiami odbiorców oraz z doskonałej reputacji dotyczącej wykwalifikowanej kadry pracowników, którzy profesjonalnie podejmują intensywne działania w zakresie badań i rozwoju. Na rynku możemy spotkać szeroką gamę farb i lakierów dostosowanych do wysokich wymagań w wielu gałęziach przemysłu.

Wieloletnie tradycje

Korzenie firmy sięgają 1952 roku, kiedy Norbert i Mina Rokeach założyli przedsiębiorstwo w Berlinie – Linckwitz. W 1974 r. dr Leo Rokeach poszedł w ślady swojego ojca i właśnie pod jego kierownictwem firma osiągnęła rozwój w kraju jak i za granicą. W 1978 roku rozpoczął się eksport do Związku Radzieckiego, natomiast w latach 90-tych Lankwitzer Lackabrik skoncentrował się głównie na Europie Wschodniej tworząc sieć sprzedaży między innymi w Polsce, Rosji, na Ukrainie i Białorusi. Kolejne lata wzbogaciły się o oddział w Chinach (2002 rok), zakład produkcyjny w Pekinie (2010 rok), następnie w Sao Paulo w Brazylii (2011 rok) USA (Michigan 2019) i Meksyk (2020).

Międzynarodowy producent

W chwili obecnej są trzy lokalizacje w Niemczech: Berlin (centrala), Osterwieck ( fabryka), Lipsk ( fabryka). Natomiast przedstawicielstwo międzynarodowe obecne jest w takich krajach jak Polska, Czechy, Słowacja, Rosja, Białoruś, Ukraina, Litwa, Gruzja, Włochy, Rumunia,Turcja, Brazylia oraz Chiny. Dalsza internacjonalizacja jest najwyższym priorytetem, działalność eksportowa ukierunkowuje się na kolejne rynki poprzez innowacyjne produkty, które są przede wszystkim przyjazne dla zdrowia i środowiska. Dobrym tego przykładem jest wprowadzony niedawno lakier EvoKure ®.

Klient jest najważniejszy

Dbałość o dobro klienta jest dla firmy Lankwitzer kolejnym priorytetem najwyższej wagi. Dowodem na sukces w tej dziedzinie są długoletnie, partnerskie stosunki z wieloma dużymi klientami. Globalni gracze tacy jak Daimler- Chrysler, Audi, VW, Opel, Renault, Bosch, BBS, Ronal, Uniwheel i Deutsche Bahn docenili już rozwiązania technologiczne oraz filozofię biznesową tej firmy.

Właściciel Lankwitzer Premium Coatings
Dr. Leo Rokeach

Follow by Email
Facebook
Youtube
LinkedIn
Instagram